Styl minimalistyczny, czyli wybieramy łóżko do sypialni

Łóżko jest najważniejszym elementem każdej sypialni. Wybierając odpowiednie, skup się nie tylko na wystroju wnętrza, ale również na odpowiednim materacu.To właśnie materace pozwalają nam dobrze wypocząć.

Wracając jednak do stylu, jaki wybierzesz do sypialni – możliwości jest mnóstwo. Niektórzy lubią łóżka tapicerowane, dlatego wybierają styl angielski lub amerykański, który jest stosunkowo ciężki, aczkolwiek także przytulny. Ostatnio jednak do meblowego świata wkradł się styl minimalistyczny, nazywany często skandynawskim. Inwestorzy urządzają w nim nie tylko kuchnię czy salon, ale także sypialnię. Jeżeli takie rozwiązanie jest dla Ciebie idealne, powinieneś przeczytać poniższy artykuł, bowiem skupiać się będzie na wyborze łóżka do sypialni minimalistycznej.

Białe łóżko z szufladami – praktyczne i eleganckie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, łóżko niezaprzeczalnie jest najważniejszym meblem w każdej sypialni. Dlatego warto skupić się na wyborze idealnego mebla, który wpasuje się w konwencję całego pomieszczenia.

Jeżeli zależy Ci na stylu minimalistycznym, jak również na elegancji i dodatkowym miejscu na przechowywanie, warto skupić się na łóżku, które posiada szuflady. Wybierz mebel, którego rama nie tylko będzie minimalistyczna, ale również będzie posiadała kilka szuflad, które pomieszczą pościel i inne rzeczy, które przydadzą się w sypialni, ale niekoniecznie muszą być widoczne na zewnątrz. Kiedy zdecydujesz już ile szuflad chcesz mieć, przyjdzie kolej na zagłówek. Tak, łóżko jest dość skomplikowanym meblem. Aby całość stanęła w Twojej sypialni, musisz podjąć wiele decyzji. Jedną z nich jest ta, czy chcesz mieć zagłówek i przede wszystkim jaki. Styl minimalistyczny raczej wyklucza łóżka tapicerowane, które charakteryzują się dużym zagłówkiem tapicerowanym, jednak jeśli uprzesz się na takie rozwiązanie, nikt nie będzie Ci mógł go zabronić.

Biorąc jednak pod uwagę charakter stylu skandynawskiego, wiele osób całkowicie rezygnuje z zagłówków. Pamiętaj, nawet jeśli teraz kupisz łóżko bez zagłówka, a w przyszłości zapragniesz mieć ten dodatek, możesz wykonać go samodzielnie lub zamówić o fachowca, który nie tylko wykona go dla Ciebie, ale również odpowiednio przymocuje do ściany lub bezpośrednio do łóżka.

Po tych trudnych decyzjach, zostaną Ci już te łatwiejsze do podjęcia – dodatki, o których napiszemy w kolejnych artykułach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *