Odpowiedni materac podstawą dobrego snu

Urządzając mieszkanie musisz podjąć wiele decyzji, które w późniejszym czasie mają wpływ na Twoje życie. Jedną z nich jest wybór łóżka i materaca do sypialni. Dla niektórych osób sprawa jest oczywista, jednak wielu ta decyzja spędza sen z powiek.

I nic w tym dziwnego. Możliwości jest bowiem tyle, że naprawdę można się pogubić. Jeżeli będziesz miał z tym kłopot, pamiętaj o podstawowej zasadzie – miejscu, w którym będzie stało łóżko, do którego wybierasz materac. Jeśli będzie to pokój młodzieżowy, może zamiast materaca wybierzesz rozkładaną kanapę, która w nocy stanie się łózkiem, zaś w dzień będzie miejscem do siedzenia. Jeżeli jednak interesują Cię materace do małżeńskiej sypialni, tutaj będziesz musiała skupić się na kilku podstawowych zasadach, które pozwolą Ci wybrać produkt idealny.

Wybór materaca – dlaczego jest istotny?

Sen jest zbawieniem dla każdego człowieka. Gdyby zliczyć wszystkie godziny, które spędzamy w łóżku, okazałoby się że spędzamy w nim prawie ⅓ swojego życia. Nic zatem dziwnego, że tak istotnym jest wybór odpowiedniego materaca. Dzięki niemu nie tylko odpowiednio się wyśpimy, ale przede wszystkim zregenerujemy siły po ciężkim dniu. To właśnie dzięki odpowiednim właściwościom wybranego materaca jesteśmy w stanie zapewnić kręgosłupowi odpowiednią podporę, co oznacza, że każdego ranka będziemy budzić się rześcy i wypoczęci.

Kiedy zdasz sobie sprawę z faktu, że materace są istotnym elementem każdego łóżka, przyjdzie czas na wybór miękkiego lub twardego. Który wybrać? Mamy nadzieję, że poniższe rady pomogą Ci odpowiednio wybrać. Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że materac musi być odpowiednią podporą dla kręgosłupa. Oznacza to, że wybierając odpowiedni model, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wzrost osób, które będa na nim spały, ale także ich wagę. Jeżeli wiesz, że będziesz na łóżku spała z mężem lub partnerem, musisz dodać jego wagę do swojej i takie obciążenie podać w sklepie.

Do niedawna ludzie wierzyli w mit, który zakładał, że jedynie twardy materac pozwoli użytkownikowi odpowiednio wypocząć. Jak okazuje się w praktyce, nie zawsze tak jest. Skąd wziął się ten mit? Otóż kiedy na rynek zaczęły wchodzić pierwsze materace, stosowano w nich proste bonnelowe sprężyny, włókno kokosowe czy trawy morskie. Te wszystkie materiały są stosunkowo twarde. Stąd wziął się mit, że człowiek jest w stanie wypocząć jedynie na twardych materacach. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od wagi użytkownika i dla wielu osób twarde materace są po prostu niewygodne, co w konsekwencji oznacza. że użytkownik śpiąc na nich po prostu się męczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *