Miejsce do odpoczynku – jakie łóżko będzie idealne dla nastolatka?

Słysząc łóżko, zapewne masz w Twojej głowie wyświetlają się ogromne łóżka tapicerowane, w których powinna spać Twoja nastoletnia córka. Czy aby na pewno? Jak się okazuje w praktyce, Twoje wyobrażenie może zupełnie odbiegać od tego, czego będzie oczkiwało Twoje nazstoletnie dziecko, bez względu na to, czy jest to syn czy córka. Dziś przedstawimy Ci kilka propozycji, które pozwolą Ci uniknąć konfliktu z własnym dzieckiem. Zapoznaj się z nimi, a zakupy naprawdę staną się o wiele łatwiejsze.

Nie zawsze tradycyjne

Podobno dzieci i ryby głosu nie mają, jednak w przypadku wyboru mebli dla nastolatka, warto zapytać młodego człowieka o zdanie. Okazuje się bowiem, że tradycyjne wyobrażenie rodziców, często odbiegają od tego, co jest modne lub czego oczekuje córka lub syn.

Dziś, przeglądając w Internecie meble, możesz czuć się zaskoczona, że łóżka piętrowe wyglądają zupełnie inaczej, niż kilka czy kilkanaście lat temu. Obecnie na rynku stawia się na meble praktyczne, ale zarazem designerskie, które z pewnością przypadną do gustu młodemu człowiekowi. Może warto zatem skupić się na takich modelach? W sklepach odnajdziesz następujące łóżka młodzieżowe, które są nie tylko urokliwe i designerskie, ale także bardzo praktyczne:

  • tapczan jednoosobowy (z szufladą na pościel lub bez)
  • wersalka
  • kanapa młodzieżowa
  • materace na podwyższeniu
  • łóżko na antresoli
  • łóżka piętrowe

Jak widać możliwości jest wiele. O ile tapczan jednoosobowy czy materac oznaczają zawsze rozłożone łóżko, o tyle kanapa czy wersalka są doskonałym rozwiązaniem. Dziecko podczas wizyty znajomych może złożyć łóżko, schować pościel i bez żadnego problemu przyjąć gości. Pamiętaj jednak – Ty jedynie określ budżet, jaki możesz przeznaczyć na dany mebel, a wybór pozostaw dziecku. Zaufaj swojej pociesze, z pewnością jest to mądra osóbka, która doskonale wie czego chce i wybierze łóżko idealne – takie, które będzie mu się podobało i w założonym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *