Łóżko do pokoju dziecięcego – dla jednych to problem, dla innych bułka z masłem

Mając w planach urządzenie pokoju dziecięcego, zapewne nie raz zastanawiałaś się, jakie meble do niego wstawić. O ile na początku życia malucha nie było to trudne, bowiem wystarczyło łóżeczko i komoda z przewijakiem, o tyle z czasem to zadanie mogło stać się coraz trudniejsze – okazywało się bowiem, że albo nie mieliście pomysłów albo dziecko ich nie akceptowało. W dzisiejszym artykule chcemy Wam podpowiedzieć, jakie łóżko powinniście wybrać do pokoju dziecka, aby było nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim designerskie. Takie, które będzie się podobało zarówno Wam, jak i Waszemu dziecku.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Pamiętaj – nie podejmuj pochopnych decyzji, których potem będziesz żałować. Wybór łóżka dla dziecka, to kwestia kluczowa podczas urządzania miejsca, w którym maluch lub starszak będzie spędzał sporo czasu.

Zanim zatem wybierzesz odpowiedni model, zadaj sobie kilka pytań, które ułatwią Ci rozwiązanie tej kwestii. Mało tego, zapytaj także swoją pociechę czego oczekuje od łóżka, na którym ma spędzić wiele godzin. O ile młodsze dziecko nie będzie umiało określić swoich potrzeb, o tyle starsze czy nastolatek już na pewno tak.

Podstawowe pytania, na które musisz znać odpowiedzi, zanim wejdziesz do sklepu meblowego, to:

  • ile osób będzie spało w pokoju?
  • jaka jest jego wielkość?
  • czy potrzebujesz schowków?
  • czy mają to być łóżka piętrowe czy pojedyncze?
  • czy powinny mieć od razu wbudowane biurko?
  • jakie materace wybrać?

Powyższe pytania, to jedynie podstawa udanych zakupów. Odpowiadając na nie masz podstawową wiedzę na temat tego, czego będziesz szukać. Nie ukrywamy jednak, że poza nimi z pewnością pojawią się jeszcze inne, które pozwolą zawęzić krąg poszukiwań.

Wybierając łóżko dla dziecka, musisz pamiętać, że będzie to mebel nie tylko do spania, ale także do zabawy czy spotkań z przyjaciółmi. Oznacza to tylko jedno – mebel musi być solidny i bezpieczny. To jest podstawa, którą w pierwszej kolejności powinnaś wziąć pod uwagę.

Czy kupować większe łóżko?

Wielu rodziców decyduje się na zakup łóżka, które ma teoretycznie posłużyć dziecku przez wiele lat. Oznacza to w praktyce tyle, że kupują za duże łóżko, które ma służyć dziecku od najmłodszych lat do wieku nastoletniego. Niestety to jest ogromny błąd. Każde dziecko powinno mieć łóżko dostosowane do swojego wieku oraz wzrostu. Tylko wtedy rodzic jest w stanie zapewnić mu komfort.

Należy również pamiętać o tym, że młodsze dzieci potrzebują miejsca do zabawy, zaś łóżko na wyrost to miejsce z pewnością im zabierze. Poza tym po w czasie rozwoju dziecka, jego gust się zmienia. Na pewno będzie chciał mieć nie tylko nowy pokój, ale również łóżko. Nie ma zatem sensu kupować łóżka na wyrost, bowiem będą to wyrzucone pieniądze. Aby zatem wybrać idealne łóżko, doskonałym rozwiązaniem będzie zaangażowanie dziecka w poszukiwania. Określ mu budżet, jaki masz do dyspozycji i pozwól znaleźć wymarzone łóżko, na którym Twoje dziecko będzie się czuło dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *