Łóżka młodzieżowe – meblowanie pokoju nastolatka

Meblowanie Twojej sypialni wydaje Ci się trudne? Czy aby na pewno? A doszłaś już do umeblowania pokoju Twojej pociechy? To jest nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli masz do czynienia z nastolatkiem. Żeby pokój podobał się Tobie i dziecku, musisz się nieźle nagłowić. Już same łóżka młodzieżowe mogą być konfliktem między rodzicami, a dzieckiem. Nic w tym dziwnego, bowiem Ty chcesz, aby dziecko miało wygodne i praktyczne łóżko, zaś ono, aby było designerskie – takie, którego będą zazdrościć mu wszyscy koledzy lub koleżanki.

Dziś podpowiemy Ci, jak przekonać nastolatka, że łóżka piętrowe albo łóżka młodzieżowe mogą być zarówno praktyczne, jak i modne. Mamy nadzieję, że te porady pozwolą Ci urządzić pokój nastolatka zgodnie ze swoimi i jego oczekiwaniami.

Jak zaprojektować pokój nastolatka, aby trafić w jego gust?

Przeglądając oferty mebli młodzieżowych, szczególnie łóżek, zapewne zauważyłaś, że oferta jest ogromna. nic zatem dziwnego, że wybór może być trudny. Jeżeli pokój Twojego dziecka zostanie jednak pusty, to na pewno nie dlatego, że nie było mebli, które mogłabyś kupić, a jedynie dlatego, że nie doszłaś do porozumienia ze swoim dzieckiem. Kiedy dojdziecie do kompromisu, zaaranżowanie określonej powierzchni stanie się jedynie formalnością.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble dla nastolatka?

Kiedy będziesz projektować pokój, a później oglądać łóżka młodzieżowe i inne meble, zwróć szczególną uwagę na kilka aspektów.

Pierwszym i najważniejszym jest wielkość pokoju. Zwróć uwagę na to szczególnie w momencie, kiedy w pokoju będzie mieszkała więcej niż jedna Twoja pociecha. Jeżeli tak będzie, a pokój jest niewielki, zacznij oglądać łóżka piętrowe, bo może okazać się, że tylko takie zmieści się w pokoju młodzieżowym.

Poza tym, dobierając meble, zastanów się, jak wysokie są Twoje dzieci. Łóżko i biurko muszą być bowiem dostosowane do wzrostu. Chyba nie chcesz, żeby synowi lub córce wystawały nogi z łóżka, albo biurko było za niskie, przez co pociecha podczas odrabiania lekcji będzie się garbić?

Jeżeli nie znasz preferencji kolorystycznych dziecka, warto zapytać go o to, jaką barwę powinny mieć wybrane meble. Może córka nie chce mieć już różowych mebli, a syn wyrósł z niebieskiego stolika? Jeżeli nie chcesz konfliktu – zapytaj albo zabierz dzieci na zakupy. Wspólnie na pewno dojdziecie do jakiegoś kompromisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *