Kupno piętrowego łóżka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy masz niewielkie mieszkanie, urządzenie go, to nie lada wyczyn. Szczególnie jeżeli masz gromadkę dzieci i musisz ich położyć gdzieś spać. Rozwiązaniem takiej sytuacji mogą być łóżka piętrowe, które pozwolą każdemu dziecku wyspać się w komfortowych warunkach. Mało tego, ich kolejną zaletą jest fakt, że rodzice mogą zaoszczędzić na powierzchni, która potrzebna jest dla pozostałych mebli oraz miejsca zabaw maluchów. Dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wspomnianego mebla.

Trwałość to podstawa

Jak można się było spodziewać łóżka piętrowe, z racji tego, że mieszczą dwie a nawet trzy osoby, powinny być wykonane z solidnych materiałów. Co ważne, zanim zbierzesz wymarzone łóżko dzieci do domu, sprawdź, czy posiada atesty bezpieczeństwa. To bardzo ważne, bowiem upadek z łóżka piętrowego może mieć opłakane skutki, a nawet doprowadzić do niechcianej tragedii.

Najlepszym rozwiązaniem do każdego domu są łóżka drewniane, wykonane całościowo z drewna, nie ze sklejki. Najczęściej spotykanymi są łóżka piętrowe sosnowe, czasami zdarza się płyta MDF, ale musi być naprawdę solidnie wykonana.

Kiedy łóżko znajdzie się już w Swoim mieszkaniu, solidnie je skręć. Musi stać stabilnie na podłodze, aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla dzieci. Jeżeli obawiasz się, że nie będziesz w stanie samodzielnie tego zrobić dobrze, poproś fachowca o pomoc.

Jak zapewnić dziecku wygodne użytkowanie?

Zapewne myślałaś, że każde łóżko jest wygodne i bez względu na to, jakie kupisz, dziecko będzie w stanie się wyspać. Otóż nie. Pamiętaj o tym, że podstawą odpowiedniego snu nie jest sama konstrukcja łóżka, ale także materace, które się na nim znajdują. Wybierz taki, na którym Twojemu dziecku naprawdę będzie się dobrze spało. Nie musisz znać się na rodzajach materacy, bowiem od tego są fachowcy, którzy zawsze mogą Ci doradzić.

Kolejna sprawa to odpowiednia drabinka. O ile dziecko śpiące na dolnej części jej nie potrzebuje, o tyle to śpiące na górze już tak. Podczas zakupu łóżka zwróć zawsze uwagę na jej stabilność. Pamiętaj aby dobrze ją przymocować do łóżka, aby dziecko mogło pewnie wejść na łóżko piętrowe. Poza tym drabinka nie powinna mieć ostrych krawędzi. Szczebelki powinny być szerokie i na tyle miłe, aby dziecku przyjemnie wchodziło się po nich bosymi stopami.

Pamiętaj – łóżko dla dziecka, kupuj tak, jakbyś kupowała je dla siebie. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję i Twoje dzieci będą mogły cieszyć się idealnym miejscem do odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *