Jeden materac, a może dwa? Droższy czy tańszy? Wybór nie należy do najłatwiejszych

Urządzanie mieszkania, to nie lada gratka. Trzeba podjąć wiele decyzji, które pozwolą na to, aby wymarzone gniazdko było takie, jak chcemy. Jednym z wyborów, które będziesz musiał podjąć jest kupno materaca. Zapewne nie tylko jednego, bowiem materace będziesz musiał wybrać do swojej sypialni i pozostałych pomieszczeń, w których będą spać domownicy lub przybyli goście.

Jeżeli orientowałeś się już w tym temacie, zapewne wiesz, że wybór nie będzie łatwy, bowiem będziesz musiał skupić się nie tylko na twardości i wypełnieniu, ale także na tym ile tych materaców kupić. Pamiętaj również o tym, że komfort jest niezwykle ważny, jednak powinieneś wybrać takie materace, które nie spustoszą Twojej kieszeni do ostatniego grosza.

Małżeńska sypialnia – kupić jeden czy dwa materace?

Jak wiadomo, łoże małżeńskie zakłada jeden materac. Ale czy na pewno powinniśmy decydować się tylko na jeden materac? Może warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby dobrać do małżeńskiej sypialni dwa materace, które będą odpowiednio dostosowane do każdego z małżonków. Jeśli jednak obawiacie się, że to rozwiązanie nie będzie dobre, wówczas nie pozostaje Ci nic innego, jak zaproponowanie małżonce materaca uniwersalnego, który może nie będzie idealnie dopasowany do wszystkich waszych potrzeb, ale na pewno nie będzie dzielił łóżka na pół.

Jeśli zdecydujesz się na pierwsze rozwiązanie, weź pod uwagę fakt, że materace będą łączyć się na środku łóżka, co w konsekwencji może oznaczać, że tym miejscu ich twardość może być nie najlepsza. Co więcej rozwiązanie takie wymaga także, aby materace były takiej samej wysokości. Takie rozwiązanie idealnie wpasuje się w sypialnię osób, które posiadają różne gabaryty. Jeśli jednak jesteście podobnego wzrostu i wagi, warto zastanowić się nad jednym materacem, który będzie na tyle elastyczny, aby idealnie dopasować się do obu ciał.

Czy droższy znaczy lepszy?

Cena materaca zawiera w sobie wiele elementów. Jednym z nich jest na pewno materiał, z którego materac został wykonany. Nie będziemy ukrywać, że droższy materac został wykonany z lepszych surowców, co oznacza tyle, że posłuży on z pewnością dłużej. Jeżeli zatem nie chcemy wymieniać materaca co roku lub co kilka lat, warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić produkt, który pozwoli nam wysypiać się przez wiele lat.

Mówi się “materace z wyższej półki”. Nie oznacza to jednak, że jest to “widzi mi się” producentów i bogatych ludzi. Oznacza to, że komponenty, z których wykonano wspomniany produkt są o wiele lepsze jakościowo, niż te, które użyto w tańszych materacach. Droższe materace gwarantują lepsze podparcie kręgosłupa, są bardziej odporne na nacisk ciała człowieka.

Jeżeli zatem chcesz się wysypiać i nie wymieniać materaca przez lata, zastanów się nad zakupem droższego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *