Materace – podstawowa część łóżka, dzięki której odpowiednio się wysypiamy

Urządzanie sypialni, podobnie jak innych pomieszczeń w domu, nie zawsze musi być przyjemnością. Twierdzą tak szczególnie osoby, które nie lubią kurzu, jak również podejmowania kluczowych decyzji. Jedną z takich jest wybór odpowiedniego materaca. Niestety jest ich dużo na rynku, co nie ułatwia doboru odpowiedniego. Jeżeli materace Cię przerosną, warto zapytać doświadczonego sprzedawcę, który powinien pomóc. My dzisiaj również postaramy się opowiedzieć o materacach w sposób, który pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.

Wielkość łóżka, a wielkość materaca

Kiedy oglądasz materace, zastanów się najpierw, jakiej wielkości łóżko będziesz miała. Nie sztuką bowiem jest kupić materac, sztuką jest dobrać odpowiednią wielkość. Zatem najpierw wybierz łóżko, sprawdź, jakiej jest wielkości i dopasuj do niego odpowiedni materac. Rama łóżka zawsze jest odrobinę większa, niż materac, dlatego pamiętaj, aby idealnie zmierzyć otwór na materac. Jeżeli to zrobisz, zostanie CI jedynie wybór rodzaju materaca, a w tym zawsze dopomoże fachowiec.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca

Jak wspomnieliśmy powyżej, podczas wyboru materaca ważna jest jego wielkość. Musisz o tym pamiętać szczególnie, jeżeli spodziewasz się, że w Twoim łóżku, poza Tobą będzie spała jeszcze druga osoba. Pamiętaj, że optymalną wielkością dla dwóch osób jest materac o wielkości 160x200cm. Owszem, może być większy, jeśli lubisz duże gabaryty, jednak na pewno nie może być mniejszy. Dwie dorosłe osoby na pewno się na nim nie wyśpią.

Jeżeli wielkość nie będzie stanowiła już dla Ciebie tajemnic, warto skupić się na odpowiedniej wysokości, która pozwoli na komfortowy sen. Jeżeli materac będzie zbyt cienki, po pewnym czasie możesz zacząć odczuwać dyskomfort, który po pewnym czasie stanie się problemem nie do zniesienia. Jeżeli chcesz długo korzystać z materaca, warto zastanowić się nad wysokością minimum 24 centymetrów.

Kolejnym aspektem, który jest niezwykle ważny jest miękkość materaca. Jedni lubią miękkie, inni twarde, a jeszcze inni średnie. Nie ma jednego idealnego, najważniejsze, aby materac był dobry dla Ciebie. Pamiętaj, że aby wybrać odpowiednią miękkość, warto zastanowić się nad budową tej części łóżka. Najpopularniejszym obecnie jest materac kieszeniowy, który idealnie dopasowuje się do ciała śpiącej osoby. Warto także zastanowić się nad piankowym, który w dalszej części ma warstwę chłodząco – relaksującą. Ta propozycja wydaje nam się niezwykle ciekawa, jednak wybór należy do Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *