Materace – twardość, lateks, pianka – co wybrać?

Urządzanie mieszkania nie dla wszystkich jest komfortowe. Szczególnie osoby, które nie lubią podejmować strategicznych decyzji mają z tym problem. Nie wiedzą jakie meble wybrać, która kanapa będzie odpowiednia, czy materac do sypialni, który im się podoba będzie wygodny. I pomimo tego, że technologia poszła do przodu, producenci materacy nie ułatwili takim osobom wyboru.

Jeżeli należysz do takich osób, warto pokusić się o pomoc fachowców, którzy tylko czekają na to, aby Ci pomóc. Zastanów się nad tym szczególnie wtedy, kiedy wybierasz materace do sypialni swojej i swoich dzieci. Pamiętaj, materac to produkt, który będziesz użytkował wiele lat. Musi być na tyle dopasowany, abyś czuł, że podczas snu naprawdę na nim wypoczywasz.

Twardość, to jedna z głównych cech nad którą warto się zastanowić

Jeszcze do niedawna w sklepach z łóżkami mogłeś odnaleźć niewiele rodzajów materacy. Z jednej strony było to nie lada ułatwienie, bowiem nie miałeś dużego wyboru, z drugiej zaś – nie zawsze miałeś pewność, że ten, który wybierzesz spełni Twoje oczekiwania i będziesz na nim naprawdę wypoczywał. Producenci, chcąc zadowolić swoich klientów, rozwinęli technologię na tyle, że obecnie materace posiadają różne strefy twardości. Oznacza to, że podczas zakupów staniesz przed dylematem – wybrać bardziej czy mniej miękki materac.

Kiedy wejdziesz do sklepu z pewnością zauważysz, że oferowane w nim materace posiadają różne strefy twardości. Po wielu obserwacjach zauważysz, że dzielą się one na 1-, 3-, 5- i 7-strefowe. Skąd wzięło się tyle stref? Producenci chcą zadbać o to, aby każda z części ciała miała odpowiednie podparcie. Przy zakupie pamiętaj, że każda strefa projektowana jest pod odpowiedni wzrost i wagę. Producenci zakładają przy projektowaniu, że osoba używająca danego materaca nie zmienia zbyt często pozycji podczas snu. Tylko wtedy dają pewność, że klient jest w stanie odpowiednio się wyspać, a wybrany przez niego materac spełni swoją rolę. Jeżeli tak nie jest, producent ostrzega, żę klasy twardości nie zawsze mogą spełnić założoną funkcję.

Półprodukty, z których wykonano materac

Twardość… hm… to dopiero początek trudnej drogi do zakupu materaca. Dlaczego? Bowiem poza wspomnianą cechą musisz zdecydować także, z jakiego materiału ma być wykonany produkt. Dopiero w sklepie z materacami zdasz sobie sprawę, że w tym aspekcie producenci także nie ułatwiają Ci sprawy.

Wypełnienie materaca, to po twardości pierwszy aspekt, który powinieneś wziąć pod uwagę. To właśnie ten element wpływa w dużej mierze na komfort snu, odpowiedni wypoczynek, a nawet zdrowie. Kiedy wybierasz wypełnienie pamiętaj o tym, że musi ono dać odpowiednie podparcie Twojemu ciału, szczególnie kręgosłupowi. Czy zdarzyło Ci się śpiąc na innym niż Twój materac, że obudziłeś się cały obolały? To właśnie złe wypełnienie sprawiło, że odczułeś wspomniany dyskomfort. Pamiętaj zatem o tym, aby zapytać sprzedawcę o różnego rodzaju wypełnienie materacy, które chcesz kupić do swojego domu. Ekspert powinien doradzić najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *